Aleksy Kornicz – koncert fortepianowy

W sobotę 7 września, za sprawą organizatora - RC Szczecin, po raz kolejny zagrał dla szczecińskiej publiczności Aleksy Kornicz, student Royal College of Music w Londynie i stypendysta Rotary Club Szczecin. Jego recital miał miejsce w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, a na program składały się następujące utwory:

• Jan Sebastian Bach – Aria z Wariacji Goldbergowskich BWV 988,
  • Fryderyk Chopin – Cztery mazurki Op. 17,
  • Fryderyk Chopin – Andante Spinato i wielki Polonez Es-dur Op. 22,
  • Fryderyk Chopin – Dwa Nokturny Op. 27,
  • Franciszek Liszt – Totentanz S. 525.
Aleksy Kornicz Aleksy Kornicz

Koncert stanowił etap w przygotowaniach artysty do udziału w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. P. Czajkowskiego w Moskwie. Impreza miała charakter charytatywny. Uzyskane od słuchaczy wsparcie finansowe (uczestnictwo wiązało się z takim przyjemnym obowiązkiem) zostanie przeznaczone na kolejne roczne stypendium wspierające rozwój talentów młodzieży z naszego regionu.

Kuluarowe rozmowy po koncercie, których przyjemność i temperaturę oprócz wrażeń czysto muzycznych, wzbogacały przygotowane przez organizatora smakowite zakąski oraz dobre wina, wskazują, że talent naszego stypendysty zyskuje właściwe wsparcie pedagogów Royal College of Music, dzięki czemu już teraz można stwierdzić, iż najwięksi twórcy muzyki będą ubogacani interpretacyjnie „czuciem i wiarą, szkiełkiem i okiem” młodego artysty, dla przyjemności i satysfakcji koneserów oraz zwykłych słuchaczy.