Sprawy Klubu

27.05.2015.

Regularne spotkanie klubowe było poświęcone sprawom bieżącym. Najserdeczniejsze życzenia złożyliśmy Jubilatowi Zbyszkowi Najmowiczowi.

Prezydent Włodek Dominiczak przedstawił parę zdań aktualne sprawy i ustalenia:

• spotkanie w teatrze u Janickiego jest przeniesione z 3 czerwca na 1 lipca.
  • W przyszłym tygodniu, 2 czerwca o 16.00 jest koncert jazzowy w Studio S1 Polskiego Radia na który zaprasza Sylwester Ostrowski. Zapowiedziany jest japoński pianista Makoto Kuriya, znany nam z koncertu w Trafostacji Sztuki.
  • Stypendium. Mamy 2 zgłoszenia i ewentualnie trzecie. Z uwagi na mała liczbę zgłoszeń Prezydent Włodek Dominiczak zarządził głosowanie w sprawie przedłużenia terminu na składanie wniosków o stypendium do dnia 15 czerwca 2015. Wniosek przeszedł jednogłośnie. Ewentualne nowe kandydatury są mile widziane.
  • 20 czerwca przekazanie służby czyli zmiana Prezydenta. Prezydent elekt Roman Kowalewski serdecznie zaprasza i liczy na wszystkich!
  • 3 października 2015 będziemy świętować 25 lecie naszego klubu w Marina Hotele (obok przystani AZS przy ul. Przestrzennej) Uroczystość uświetni wręczenie nagród Germanusa i Polonusa oraz charter Floty Berlin-Szczecin.
  • Krzysztof Dokowski przypomina o zbiórce sprzętu sportowego dla dzieli z placówki opiekuńczej z Goleniowa. Sprzęt zbieramy 2 czerwca.
  • Ustaliliśmy że wesprzemy kwota 500 zł przyjazd dp Polski dzieci z Ukrainy organizowany przez nasz Dystrykt.
  • w dniu 7 czerwca odbywa się turniej golfa, na który zaprasza RC Pomerania. Zbyszek Łopiński będzie godnie reprezentował Nasz Klub na tym turnieju.
  • Zbyszek Najmowicz przypomniał, że w wyprawie Starego, w etapie „rotariańskim” jest jeszcze jedno wolne miejsce, może ktoś z Kolegów lub znajomych się zdecyduje?
  • Rotaract zaprasza na wspólną imprezę 12 czerwca, atrakcją będzie rozgrywka w paintball. Chętni proszeni są o kontakt z Januszem Teresiakiem.
  • Darek Bujniewicz zaproponował wsparcie dzieci z placówki opiekuńczej w Stargardzie Szczecińskim poprzez sfinansowanie wyjazdu do wioski wikingów w Wolinie. Opiekę podczas wycieczki zapewni Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz opiekunowie etatowi. Ustaliliśmy jednogłośnie, że wspieramy słuszną inicjatywę Darka.

Omawialiśmy też zbieranie środków na działalność charytatywną naszego Klubu.

Notował

Marek Wróblewski