Degustacja win reńskich

15.07.2015

Pomimo pory wakacyjnej Koledzy licznie stawili się na spotkaniu.

Prezydent Roman Kowalewski przedstawił dzisiejszego Gościa, którym jest Pani Ewa Samson. Bliższej prezentacji gospodarza dzisiejszej degustacji dokonał Wojciech Soińskiemu, którego wcześniejszej znajomości Pani Ewy i jej win zawdzięczamy dzisiejszy wieczór.

Wojciech przedstawił pozostałych dzisiejszych gości: Pana Józefa Chodacewicza wraz z małżonką. Pan Józef zaś zasługuje na osobne spotkanie z Naszym Klubem, ponieważ był przez 20 lat szefem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie. Instytucji ważnej dla samorządów a mało znanej, na pewno zaś wartej poznania.

Dalej już Pani Ewa Samson profesjonalnie poprowadziła znakomicie przygotowaną prezentacje win reńskich – których sprzedażą się zajmuje. Wina pochodzą z winnicy Weingut Albert Ritzheim, z Uelversheim, Rheinhessen. Historycznej i zasłużonej -winiarze w 6 pokoleniu.

Wina reńskie reklamy nie wymagają, a kontakt w razie potrzeby można pozyskać w Klubie.

Pani Ewa Samson otwarcie podsumowała swoja działalność: „handel winem to hobby, które głównie służy do zaspokajania własnych potrzeb, bo pieniędzy z tego nie ma”.

Notował

Marek Wróblewski