Bożonarodzeniowe akcje charytatywne

Święta Bożego Narodzenia to w naszym kręgu kulturowym czas, gdy potrzeba bliskości, ciepła rodzinnego, okazywania miłości bliźnim, uczestnictwa we wspólnocie ludzkiej jest szczególna. Dlatego tak ważnym jest, by ludzie, których życie boleśnie doświadczyło nie czuli się samotni, wyizolowani, by wiedzieli, że ktoś o nich pamięta, czuli, że są wśród nas. Tej idei poświęcone są nasze świąteczne akcje charytatywne.

Od wielu już lat (w tym roku po raz ósmy) pomagamy znajdującym się w trudnej materialnie sytuacji rodzinom dzieci z chorobą nowotworową. Za niebagatelne środki, które udało nam się zgromadzić zakupiliśmy i przekazaliśmy im za pośrednictwem szczecińskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych żywność, środki czystości i chemię gospodarczą. Nie zabrakło też słodyczy. Akcję koordynował i zapewnił jej sukces Mirek Moroz.

Wspólną z Rotary Club Ueckermuende - Pasewalk, o dłuższej jeszcze tradycji, bo odbyła się po raz 10, jest akcja upominkowa dla wychowanków Domu Dziecka w Goleniowie. 5 grudnia reprezentowali Mikołaja koledzy z niemieckiego RC, goleniowscy v-ce starosta i v-ce burmistrz oraz reprezentanci naszego RC Szczecin. Dzieci zostały obdarowane odzieżą, słodyczami oraz, co być może okaże się najtrwalszą wartością tej akcji, 30 parami łyżew. Dzięki dyplomatycznym umiejętnościom koordynatora tej akcji Romka Rogozińskiego, burmistrz Goleniowa zobowiązał się do udostępnienia dzieciom miejskiego lodowiska za darmo. Romek poszedł za ciosem i być może namówi z kolei starostę, by zapewnił dzieciom darmowe wejście na basen.

Po raz trzeci dzieci znajdujące się pod opieką Domu Samotnej Matki w Policach (w tym roku było ich 43), otrzymało paczki świąteczne, a łącznie z mamami (łacznie 60 osób), żywność na święta. Akcja ta jest realizowana wspólnie z RC Berlin-Mickiewicz (inspiratora), a ze strony naszego Klubu lideruje przedsięwzięciu Sławek Jaroszewicz.

Kurier Szczecinski, Akcja Hospicjum Dary dla pensjonariuszy Domu Samotnej Matki Dary dla pensjonariuszy Domu Samotnej Matki Rotarianie w Domu Samotnej Matki