Teatr Kameralny

01.07.2015.

Dzięki inicjatywie (byłego już) Prezydenta Klubu Włodzimierza Dominiczaka dzisiejszą środę spędziliśmy w gościnie u Michała Janickiego w Teatrze Kameralnym.

Korzystając z okazji, że towarzyszyły nam nasze Panie, Włodzimierz podziękował za ich wyrozumiałość i wspieranie naszego rotariańskiego zaangażowania.

Sam teatr jest niewielki i urządzony jak kawiarnia, ze stolikami. Wystrój jest utrzymany w tonie artystycznej czerni (ma być widać artystę na scenie, a nie atrakcyjne wnętrze).

Nad wejściem, na antresoli usytuowano stanowisko sterowania dźwiękiem i krzesła dla specjalnych gości.v

Gospodarz, czyli Michał Janicki, jaki jest każdy wie, reklamować nie trzeba. Większość czasu bawił nas osobiście, do tego trójka młodszych aktorów prezentowała piosenki i monolog.

Zaczął od toastu „za Włodka, żeby wszędzie i o każdej porze w znakomitym był humorze”. Dalej było już tylko coraz lepiej.

Wystąpili:

Olga Adamska z którą p. Michał gra w sztuce „Modliszka” w Kameralnym. Zaśpiewała dla nas i wygłosiła monolog. Z ogromną satysfakcją trzeba zauważyć jej wielki talent aktorski. Gorąco polecam wszelkie produkcje teatralne z Jej udziałem.

Anna Nowacka też w piosence, obdarzona niezwykłą figurą, a w szczególności nogami. Imponowała interpretacją piosenki, a w końcu w piosence aktorskiej o to chodzi. Za to aranżacja piosenki z Kabaretu Starszych Panów „Kaziu zakochaj się”, przy udziale Romana Kowalewskiego, czapki z głów.

Łukasz Gocławski zareklamowany jako wykonawca piosenek, zaprezentował bardzo udanie 4 piosenki, znacznie od siebie odległe co do stylu muzycznego, prezentując swoje znaczne możliwości piosenkarskie.

Cały wieczór należy zaliczyć do bardzo udanych, tak pod względem artystycznym jak i towarzyskim.

Notował

Marek Wróblewski